Fluorplast

  • Fluorplast F-4
  • Polütetrafluoretüleen
  • Teflon (Ftoroplast)

Fluorplast (Polütetrafluoretüleen)

Vaata Ticronik tooted- Fluorplast

Fluorplast F-4 (Polütetrafluoretüleen) toodetakse tetrafluoretüleeni polemiseerimise teel. Fluorplasti F-4 lääne analoogid: teflon (USA), flüoon (UK), sorefloon (Frantsusmaa), aglofloon (Itaalia), hostafloon (Saksamaa), polüfloon (Jaapan). Fluorplasti F-4 keemilistele ainetele vastupidavus on kõrgem, kui väärmetallidel,emailidel ja eriterastel. Väga agressiivsed keemilised vedelikud (haped, leelised, happendajad, lahustid) ei avalda Fluorplastile mingit mõju isegi kõrgematel temperatuuritel. Ainult leelismetallide vedelkoostised ammoniaakis, kolmikftoorklooriit ja elementaarkloor avaldavad hävitava toime kõrgematel temperatuuritel.

Konstruktsioonmaterialite hulgast fluorplast omab kõige väiksema hõõrdkoeffitsiendi. Fluorplasti kasutusalaks masinaehituses on: masinate ja seadmete hõõrsõlmete liugalustugid ja laagrid; liikuvad kolbrõngastihendid; määrdeta või piiratudmäärdega korrosiooni põhjustavas keskkonnas töötavad manzettid. Tänu Fluorplasti kasutusele hõõrdsõlmetes sparaneb mehhanismite töökindlus ja tööiga, eriti agressiivse keskkonna, sügava vaakumi juhul või eriti madalatel temperatuuridel. Suur termokindlus ja head dielektrilised omadused lubavad kasutada Fluorplasti isolatsioonmaterialina elektroonikatööstuses ja elektrimasinate ehitusel.

Fluorplast, teflon, Polütetrafluoretüleen, ftoroplast

Fluorplasti töötemperatuuri diapasoon ulatub al. -269°С kuni +260°С. Fluorplasti sulamine algab temperatuuril üle +327°С ja lõpplik lagunemine voolavaks fraktsiooniks lõppeb temperatuuril +415°С. Tänu Fluorplasti füsioloogilisele ja bioloogilisele kahjutusele ta on leidnud laia kasutuse meditsiinis ja farmaatsiatööstuses. Fluorplasti kasutatakse toiduainete tööstuses ja olmetehnikas (torloonkatega pannid ja palju muud). Fluorplast F4 on hästi töödeldav. Teda saab puurida, treida, freesida ja lihvida. Fluorplasttooded on lattid, ümar, ketad, rõngad, puksid, plaadid, lehed jm. profiilid.

Meie poolt pakkutav Fluorplast on üldkasutusotstarbega valget värvi Fluorplast, mark F-4. Töötemperatuur al. –196°С kuni + 250°С. Kasutusalad – mehaanilise töödeldud tihendid, hõõrdedetailid, elektriisolatsioon, keemiliselt kindlad konstruktsioonid.

Üles